sanrblx123hater sanrblx123hater
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jamal buys 33 bolts that cost $0.38 each.

Respuesta :

meriahcovert21
meriahcovert21 meriahcovert21
  • 13-01-2021
The price would be $12.54
Answer Link

Otras preguntas

A corn field is divided into four parts each part is ‘treated’ with a different fertilizer to see which produces the most corn. What is the dependent variable?
The world record for a woman running a marathon is approximately 2.25 hours. If a marathon's distance is 26.2 miles (42164.81 meters) and it is run in a southea
Plz help I need to bring up my grade, this will help bring up my grade !!!!!!!
Can someone help me? I hate geometry. God!!!
Find the median of the following set of data 12,20,1,20,8
HELP WILL GIVE BRANLIEST. Which of these happened after Jefferson Thomas fought in the Vietnam War? A. The U.S. Supreme Court ruled that racial segreg
Using the given points, write a Linear Equation in Slope Intercept form. (0, 3) and (-5, 6) Show work to determine the slope on your uploaded work paper at the
Which one is indirect or direct? 1. Please, why you are sad? 2. Can you tell me when the bank open? 3. Who are you?
Help ASAP plz . Why do you think colonist considered the area from the applachins to the Mississippi river the west. HELP ASAP PLZ
It’s me, the girl who hates geometry and need help with figures!!!