likuythgrfecefghjkui likuythgrfecefghjkui
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

helppppppppppppppppppppppppppp meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

helppppppppppppppppppppppppppp meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee class=

Respuesta :

RandomChildAlert
RandomChildAlert RandomChildAlert
  • 13-01-2021

Answer:

Answer down below!

Step-by-step explanation:

The simple way to do this is shown below:

Since two tires cost $74, you know that if you multiply that by two, you'll get your four.

74 x 2 =  148

Four tires will cost you $148

Answer Link

Otras preguntas

Please answer i will give brainliest
Which of these things cannot be done using application
218 students went on a field trip. Four buses were filled and 14 students traveled in cars. How many students were in each bus?​
the verticales of triangle XYZ are X(-3,-6),Y(21,-6),and Z(21,4). What is the perimeter of the triangle​
Which statement BEST describes the power of government provided by the Articles of Confederation​
maintenance and operations are part of which career cluster 1Engineering 2,architecture,3architecture and construction 4,engineering,technology,science and math
Graded Assignment Unit Test, Part 2: Basic Geometric Shapes Answer the questions below. When you are finished, submit this assignment to your teacher by the due
What can you infer from the following statement? The girl is blowing out candles on a decorated cake. A. It is a holiday B. It is Halloween C. It is her birthda
Enzymes are specific. This means that they
Samuel orders four DVDs from an online music store. Each DVD costs $9.99. He has a 20% discount code, and sales tax is 6.75%. What is the total cost of his o