deliaespino deliaespino
  • 13-01-2021
  • Mathematics
contestada

The local farmers market has oranges on sale for 5 for 1.80

What is the cost of one orange ?

Respuesta :

ParisArmoni
ParisArmoni ParisArmoni
  • 13-01-2021

Answer:.36 cent

1Step-by-step explanation:1.80 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Please help me solve #1
An arrangement in which local businesses team up with schools, hiring students to perform jobs that use knowledge and skills taught in their school classes is c
The type of rivers that are characterized by a network of interweaving sinuous channels, with the overall channel being fairly straight, are__________.
Ari is revising her essay to include more precise language. which words should she replace? select 3 options. specific words misused words repeated words vague
Solve the equation. 2x − 3 4x = 21 x = −12 x = −6 x = 4 x = 6
The volume of a number cube is 27 cm^3. What is the length of each side of a cube?
During the 1920s, people in the middle class: A. could not afford to purchase most manufactured goods. B. were struggling to find work and had less money. c. we
I need help asap T>T
1. Which development was most effective in reducing economic inequalities of some social groups during the 1960s?
Giardiasis is an intestinal parasite that can transmitted through person-to-person contact and infested swimming pools. This parasite is best classified as nos