madisordeleon madisordeleon
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of $5.36 for 20 oz?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-01-2021

Answer:

5.36/20

0.268 dollars per oz

plz brainliest :)

do you want an explanation?

Answer Link

Otras preguntas

Math help mee plzzzzzz THERE IS A ATTACHMENT SO WAIT AT LEAST 30 SECONDS PLZZZZ
describe why it might not be good idea to use a,key where each symbols stands for 1 in a picture graph
Opposition to certain federal power
The joint of meant needs to be cooked for 30 minutes per 500g plus an extra 20 minutes how long will it take to cook a joint of meat weighing 2.5kilograms
The price of a pair of shoes is 63.20 the sales tax is 4.5 percent. How much sales tax would you pay if you brought these shoes
2 integers a and b have different signs. The absolute value of integer a is divisible by the absolute value of b
Which scenario can be modeled using the graph below? A temperature range is within 5 degrees of 60 degrees Fahrenheit. A scientist uses more than 55 and less t
Rock music accounted for 34.5% of the total sales of recorded music in 1999, and 22.8% of the total sales of recorded music in 2009. Find the average rate of ch
Matt has a block. He uses one of the flat surfaces of the block to trace a triangle. What type of solid figure is Matt's block?
Round 132,654 to the nearest ten thousand