lleak4376 lleak4376
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated socks costs ​$39.45. What is the unit price of the pairs of socks​?

Respuesta :

tressagreaves8
tressagreaves8 tressagreaves8
  • 14-01-2021

Answer:

7.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
kzelaya4
kzelaya4 kzelaya4
  • 14-01-2021

Answer:

the answer is 7.89

Step-by-step explanation:

39.45/5

7.89

Answer Link

Otras preguntas

Rice is an important food source for much of the world but can only be grown in limited regions of the world. If world climates change as scientists predict, th
El equipo con más tantos _______________ el partido.
PLEASE HELP!!! This was due today
Listen to the sentence and select the option that reflects the price of the car.
is -3/2 smaller than -3
write an expression to represent this verbal expression: the quotient of a number x and 5 less than 75.
If endpoints of the diameter of a circle are (8,-6) and (4, -2), what is the standard form equation of the circle?
What Does The Acronym BAL Stand For?
Simplify the expression 3/4÷-5/6
Fine -4A+6B (Picture provided)