A1KYHBMARI A1KYHBMARI
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

If 3 boxes of chocolate costs 12.60 what is the price for 1 box

Respuesta :

anandhiaanu
anandhiaanu anandhiaanu
  • 14-01-2021

Answer:

4.20

Step-by-step explanation:

12.60 divided by 3 is 4.20!

Answer Link

Otras preguntas

Help pleas with this
You are asked to draw a triangle with side lengths of 3 inches, 4 inches, and 1 inch. How many triangles like this can you draw? A) one B) three C) two
Why did spanish colonies settle in america?
What was the main effect of the grandfather clauses and literacy tests put in place in the South at the end of the 19th century? A. African American voters wer
what word refers to traces of an organism that existed in the past?
What is the oxidation number of tin (Sn) in the compound Na2SnO2? A. -2 B. 0 C. +2 D. +3
Which of the following statements best characterizes the United States’ overall population shift from 2000 to 2004? A. The Northeast and the South gained popula
Ustedes __________ ven. (la servilleta) A. la. B. lo. C. las.D. los
egyptians could move goods up the nile because?
Sophie is choosing an outfit for the day. She has a choice of 4 pairs of pants, 3 shirts, and 4 pairs of shoes. How many different outfit choices does she have?