angel14548 angel14548
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Did Isabel and Juan pay the same cost per ounce?how do you know

Did Isabel and Juan pay the same cost per ouncehow do you know class=

Respuesta :

tmcnew8937 tmcnew8937
  • 14-01-2021
Yes, they both payed 80 cents per ounce of yogurt. You know this because if you divide the total cost by the amount of yogurt, you would get 0.8, or 80 cents. I hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

How much can a glass of water hold?A. 1 gallonB. 1 cupC. 1 quart D. fluid ounce (answer now please on a test)
in the westing game, what conclusion did the judge reach concerning mr. and mrs. Theadorakis?
131 is what percent 2,400,000?
Briefly explain the key features of the North Atlantic Treaty Organisation (NATO).
During the cell cycle, the complete period of non division is called what?
what are some similarities for weathering and erosion
Can someone tell me the menstrual cycle :)
what are the four requirements for life?
A jet travels 3950 miles from Chicago to London and then returns. The total flying time for the roundtrip is 16.5 hours. The return trip takes longer due to the
What are the possible values for x in the equation 4x²=641) x=02) x=43) x=4,-44) x=0,4,-4