ash13762 ash13762
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jason buys 2 baseball bats for $300. What is the unit rate per bat?
A. $100
B. $125
C. $140
D. $150

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 14-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

if 2 baseball bats costs 300

one will cost

300/2=150

Answer Link
hwangconnor8 hwangconnor8
  • 14-01-2021

Answer:

150 if tax is not present.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is aerobic and anaerobic respiration ?
The sum of two numbers is 30 and their difference is 2.  Find the two numbers by writing and solving a system of equations
Steve built a rectangular  table that is 72 inches long and has a perimeter of 240 inches.What is the width of Steve's table? Please answer for me.
what does 'butterfingers' mean?
a 22 foot ladder is placed against a vertical wall of a building with the bottom of the ladder standing on level ground 16 feet from the base of the building. h
8=56 7=42 6=30 5=20 3=?
Express the set in roster form.{x|x is an integer greater than -6}
What Does 'Soup to Nuts' Mean?
Which of the following expressions represents 24C12? A) 12!/24! B 24!/24! C) 24!/ 12!•12! D) 24!/12!
What does blood deliver to every part of the body