hillarylema821 hillarylema821
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

$ 4.75 for 18 oz. and 11.29 for 40 oz.
$________ per ounce
$________ per ounce

Respuesta :

CheshireHarper
CheshireHarper CheshireHarper
  • 14-01-2021

Answer:

2.25 and 4.23

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Autumn runs a farm stand that sells peaches and grapes. Each pound of peaches sells for $2 and each pound of grapes sells for $4. Autumn sold 35 more pounds of
The network marketing sales system works by recruiting independent businesspeople who act as distributors. a) true b) false
Read the following excerpt from The Jungle Book by Rudyard Kipling. The Law of the Jungle, which never orders anything without a reason, forbids every beast to
As an application of cryptography, digital Signatures and MACs can be used for_____________. (1) Authentication (2) Confidentiality (3) Integrity (4) Availa
2.A blanket ban on single-use plastic in Kerala, a landmark step in the state’s wastegeneration mechanism, came into effect at midnight on January 1, 2020. It w
What are the two methods used to translate financial statements and how does the functional currency play a role in determining which method is used? Provide ac
16) Find the width of a rectangle whose area is (x^2 +16x+48) ft^2 and whose length is (x+4) ft.
match the following ​
Isis becomes associated with motherhood and is also known as
please help me on this