EricaV07
EricaV07 EricaV07
  • 14-01-2021
  • Mathematics
contestada

Servers at a snack shop use the table below to find the total cost for frozen yogurt, but some of the numbers have worn off. The total cost is proportional to the number of cups of frozen yogurt. Find the missing numbers in the table.

Servers at a snack shop use the table below to find the total cost for frozen yogurt but some of the numbers have worn off The total cost is proportional to the class=

Respuesta :

larocca41
larocca41 larocca41
  • 14-01-2021

Answer:

1.50 for one cup of frozen yogurt.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Marco paid $36.89 for 8.6 gallons of gas.  What is the price per gallon?
What is 12% of 85 im having a hard time with this question
Wh does a soccer ball that is quickly rolling across a grass field slow and finally stops rolling
Why isn't badminton consider a sport to most of the people in United States?
What did the geography of Greece helped create?
what is a good attention getter for starting a essay about my plans after high school
What is reference angle for 150 degrees
Why is american dream is not worth pursuing ?
Why isn't badminton consider a sport to most of the people in United States?
Hot dogs come in packages of 6. Hot dog buns come in packages of 8. Antonio will buy the same number of hot dogs as hot dog buns. How many hot dogs could he buy