Respuesta :

Answer:

She spends about 12.45 on the nuts.

Step-by-step explanation:

2/3(7.50)+1/2(2.40)+1 1/4(5.00)

Answer:

4.75

Step-by-step explanation:

2 1/5= 11/5= 2.2 pounds

10.45 / 2.2 = $4.75

Otras preguntas