Hxmesick12
Hxmesick12 Hxmesick12
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of a 4-pack of mixed fruit sells for $3.75

Respuesta :

telaziarobinson13 telaziarobinson13
  • 15-01-2021
15 $ is the answer
3.75 x
4. = 15$
Answer Link
madison300 madison300
  • 15-01-2021
The sodas would be about 94 cents each
Answer Link

Otras preguntas

What is the measure of
Are you trying to lose weight, but have little will power? Our new super diet pill is just what you’ve been waiting for. Researchers from around the world have
How are metals designated in the periodic table
Explain the latency heat during a phase change of a substance. What does this look like on a heating curve?
PLEASE HELP PLEASE!!!!!!! The inheritance pattern of a disorder is illustrated in the pedigree chart. What type of genetic disorder is this? A) codominant
when a group of cells that are the same type work together this is an example of​
explain how to write an algebraic situation of represents the situation. The strawberries were split evenly into 4 bags.
Which verb form correctly completes this sentence? Yo _______ vivir en la residencia universitaria en una habitación simple. A. preferirían B. preferi
Why did Thomas Hobbes believed that people needed an absolute ruler?
did the Sepoy Rebellion Moved Indians Closer To Or Further Away From Independence