luxmbaker15 luxmbaker15
  • 15-01-2021
  • Mathematics
contestada

a fruit stand has to decide what to charge for their produce. They decide to charge $5.30 for 1 apple and 1 orange.

Respuesta :

PureBeauty
PureBeauty PureBeauty
  • 15-01-2021

Answer:

Each fruit cost  $2.65 each

Step-by-step explanation:

530 divided by 2 equals 265

Then move the decimal two places left and you get...

2.65

    Brainliest? I'm trying to level up!

              </3 PureBeauty

Answer Link

Otras preguntas

Explain how you can use an array to find partial products for 4×36
What vegetable was traditionally carved before the pumpkin? a. Beetroot b. Melon c. Turnip d. Swede
28-(3c+4)=2(c+6)+c Solve for c
If 21^(2x)=9 then what is the value of 21^(-x)? Answer and solution please ;)
Which accurately describes English settlements in North America before 1600? A. successes B. some successes, some failures C. no attempts before 1600 D. failure
What was the name of the route that stretched 2,000 miles from Independence, Missouri, to the Willamette River Valley? A) The Santa Fe Trail B) The Oregon Trail
Is there any way to remember/memorize the french verb conjugations, er/ir/re verbs?
During a landslide, in what direction does the land always slide?
Why do you think the drafters of the declaration of independence would be attentive to "the opinions of mankind."
What does how many mean in math?