morenosandra824
morenosandra824 morenosandra824
  • 16-01-2021
  • Mathematics
contestada

Find each unit price to decide which is the better buy. Your answer: 0 3 sodas por $2.70 o 10 sodas por $9.10 6 sodas for $5.58​

Respuesta :

ltdintelman
ltdintelman ltdintelman
  • 16-01-2021

Answer hi

Step-by-step explanation:

hi

Answer Link

Otras preguntas

Why did Jonathan suspect the army officer? (Civil Peace)​
When the belt is moving at a high speed, 350 pills can be coated per hour. How many minutes would it take to coat all the pills in this batch at a high speed?
Casey is kayaking on a lake. It took Casey 20 minutes to travel 0.4 miles. How many miles will he kayak in 2 hours?
Johnny rode his bicycle down a hill. It took him 15 seconds to ride from the top of the hill to the bottom of the hill. The equation h = -3t + 45 models his hei
Does the point (0, 0) satisfy the equation y = x2?
Complete this item. For the following figure, can you conclude that / | | m? Select true or false.
PLZZZ HELP ME ASAP Use the de Broglie's Wave Equation to find the wavelength of a 400 g ball moving at 120 m/s. Please show your work. Note: h = Planck's consta
HELP ASAP The graph shows a function of the form f(1) = ax + b. Use the drop-down menus to complete the statements about the function, and then write an equatio
I was born on May 13TH, am i on the Taurus-Gemini cusp?
Which rectangular prism will have the largest volume? l = 4 cm, w = 5 cm, h = 3 cm h = 3 cm, l = 6 cm, w = 3 cm w = 6 cm, h = 6 cm, l = 2 cm w = 3 cm, l = 5 cm,