samiraritchie samiraritchie
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ted bought 4 cans of soup for $6. Determine which of the following has the same price per can.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-02-2021

Answer:

1.5 $ is the cost of each soup cans

Answer Link

Otras preguntas

Finally, Fernando and his father had reached the top of the mountain. Fernando looked over the land and thought back on their long journey. They had faced many
Exercice 1 1) Un atome perd 2 électrons a) Est-ce toujours un atome? b) Comment doit-on l'appeler? c) Quelle est sa charge? 2) Une molécule gagne 7 électrons a)
essay about social emotional learning
1. The war with England in 1812 had two basic causes. Explain these two causes. a. Lack of freedom of the seas
Who here is bored out of their minds rn4+7=?​
Can you come up with the equation for the graph to the left in y = mx + b form??
what is the decimal form of this mixed fraction: 2 4/9 (four over nine)
the delegates to the consistitutional convention endorsed a compromise allowing states to include in their population counts all
Table 4 provides detail of a global survey into economic and social well-being undertaken in 2018. Which element of 'well-being' had the biggest regional differ
hinking about the circular flow of income and the data you just analyzed, compose one well-written paragraph that shows how you can apply the circular flow of i