iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

24 ounces of juice for $2.25 or 40
ounces of juice for $3.79

Respuesta :

kat1792 kat1792
  • 11-02-2021

Answer:

40 once cause its double the juice not double the price im not sure

Answer Link

Otras preguntas

A government in which people elect representatives to speak for them is a: A. full democracy B. representative democracy C. direct democracy will name brainlies
What is the difference between homogeneous and heterogeneous mixtures?
Select the correct months. The balance of Jim's account on the first day of the month for the first six months of 2013 is given. Identify the months when the ba
half the chromosomes as sperm 46 chromosomes twice the chromosomes does a body cell has 23 chromosomes do human body cells have​
Multiplying and Dividing by Powers of 10 When multiplying a number by 10, move the decimal to the right. When multiplying a number by 0.1, move the decimal to t
Accurate Metal Company sold 39,000 units of its product at a price of $390 per unit. Total variable cost per unit is $196, consisting of $187 in variable produc
What is the coefficient of this expression? 3 + 4y +5 Your answer: 3 4 5 x (Need nOw!!)
Which of the following is an example of the effect on human life of the processes within earths water system (the hydrosphere)? A. Ocean fish have adapted to l
Identify areas of Job growth?
Use the method that you described in item 4 to answer the following