Ganette601 Ganette601
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

Find an expression equivalent to the one shown below.
13^8x
13^-5

Respuesta :

talaiahhuggs talaiahhuggs
  • 11-02-2021
I’m bout to look at my assignment hold on I just had that !!
Answer Link

Otras preguntas

The cost of 9 scarves is $65.25. What is the unit price? The unit price is $____ per scarf.
Prove to me that you're honest – in one minute.
Whoever answers correctly earns brainliest. Savannah drew a map of Texas for her Geography class. According to Savannah’s map scale, one- half inch on the map r
(3,-7); m=4/3 write in standard form
G Reforms wanted by Texans at the Convention of 1832 included all of the following, except a. to make Texas its own Mexican state b. the appointment a land titl
0.3, 0.08, 0.003, 0.83 In order from smallest to largest
In the run series #2 what is the main idea of the story? A: A girl named Anna johnson uses her father's radio kit to ask whether anyone who's still human is out
A package of 6 pairs of insulated gloves costs $34.14 What is the unit price of the pairs of gloves? The unit price is $____per pair of gloves.
Kendrick walked 5/12 a mile in 1/2 of an hour how fast did he walk
3. In 1812, President Madison urged Congress to declare war on Britain. Madison justified his request based mainly on his belief that * (20 Points) Britain had