iiDexAlot iiDexAlot
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

A bag of 8 rolls for $1.89 or a bag of 18
rolls for $3.79

Respuesta :

uwuboycute
uwuboycute uwuboycute
  • 11-02-2021

Answer:

8 rolls for $1.89

Step-by-step explanation:

when you divide to see how much each one costs the 8 rolls is better

Answer Link
estrellaalcala9 estrellaalcala9
  • 11-02-2021

Answer:

8 rolls for 1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The figure shows the blueprint that a contractor uses to design ice-skating rinks. Which expression gives the area of the spectator section shaded in red?
Which composer composed many violin concertos for the girls at the school where he taught and was nick-named "the red priest?"?
Help me please!! I wanna make my mother proud>3 Find the product. 4(−12)(−3) A) −144 B) −96 C) 144 D) 72
Which will dissolve faster in water one gram cube of sugar or one gram of powder sugar?
What happened to the role of women during the Middle Ages
How many security levels are there in the federal prison system according to the bureau of prisons classification?
Suppose that 3 ≤ f '(x) ≤ 4 for all values of x. what are the minimum and maximum possible values of f(5) − f(1)
One positive use of viruses is their function as
how did the compromise of 1850 unsettle the political conflict over slavery
Emily: I never felt so alone in my whole life. And George over there, looking so...I hate him. I wish I were dead. Papa! Papa! Mr. Webb: Emily! Emily! Now don'