daryanmora08
daryanmora08 daryanmora08
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

Help 100 points for best answer if you answer for the points you will get reported and no more points for u

Help 100 points for best answer if you answer for the points you will get reported and no more points for u class=

Respuesta :

BubbIes15
BubbIes15 BubbIes15
  • 11-02-2021

Answer: Multiply 1.60 by 0.10.  

1.60 · 0.10 = 0.16‬  

Subtract 0.16‬ from 1.60  

1.60 - 0.16‬ = 1.44‬

discounted apples per pound cost $1.44‬.  

calculate the total price:  

To find the total price, multiply 1.44 by 4.5  

4.5 · 1.44 = 6.48‬

4 1/2 pounds of apples would could $6.48‬  

Answer:  $6.48‬

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 11-02-2021

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

will it sink or float? giving brainlist
What are two factors that can change the rate of a chemical?
Given the equation. f(x)=x^3+3x Solve for x.
The process of plotting or locating boundary lines on maps or aerial photographs by cartographers is known asA. Boundary allocationB. Boundary DefinitionC.Bound
Question 101 3.1 What is the constant difference between the consecutive terms? < 612,18.24 e 7.14.21.28​
1. Choose the odd one out: * 1 point A. astronaut B. student C. morning D. engineer
*U.S HISTORY* help please
can ya pls answer dis!
X+3(3x-7)-2.9=5.2 need help ASAP
Order the following numbers from least to greatest. 4,-2,-3,5,-1