AnnyZeaMejia3366 AnnyZeaMejia3366
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Johnson went to H-E-B. She bought a ham, 3 pounds of cheese and an 8-pack of tissues for $17.44. What was the unit price for the tissues?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-02-2021

2.18

17.44 ÷ 8 = 2.18

sorry if I'm wrong.

hope it helps.

Answer Link
AshBHai82
AshBHai82 AshBHai82
  • 01-03-2021

Step-by-step explanation:

The Answer Is -----

2.8

As,

17.44 ÷ 8 = 2.8

Answer Link

Otras preguntas

How do u determine which line is faster when comparing two lines on a time vs position graph??
Help me solve for U please help
A group of the same kind of cells is called __________.
Explain how to determine the volume of an irregularly shaped object such as a rock
Help me solve this please
Simplify the given expression: (−5 + 3i) • (1 − 2i)
Given f(x)=x^3+2x^2 and g(x)=3x^2-1,find the following and state their domains. a)f+g b)f-g c)fg d)f/g
Apply the concept of density to explain why oil floats on water.
How is a specific enzyme able to catalyze a specific reaction?
use a calculator to evaluate cot pi/7