chicken4nugget800 chicken4nugget800
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mikayla caught a value pack of crackers for $6.72. The value pack had 24 individually wrapped crackers packages. Solve 24x = $6.72 to find the cost per package in dollars.

Respuesta :

kullbaseball kullbaseball
  • 12-02-2021

Answer:

0.28$

Step-by-step explanation:

divide

Answer Link

Otras preguntas

If you work in a hospital or doctor's office and assign numeric values to procedures and diagnoses for the purpose of reimbursement, you are a
Pleaseeeeeee help im struggling so much
I don't know how much it will help, but there was a chart with the question.
Carolla is putting a border around the edge of a rectangular bulletin board. One side of the bulletin board measures 2 feet and another side measure 4 feet. Is
where is dna found in prokaryotic cells
In the term cystectomy, what does the word part "-ectomy " mean
In which plants' life cycle does double fertilization occur? a. seedless plants b. nonvascular plants c. gymnosperm plants d. angiosperm plants
How can exponets help you find the area of a rectangle if each side is multiplied by x.
Inadequate intake of which nutrient during the first few weeks of pregnancy is associated with spinal cord defects in the fetus?
A single die is rolled one time. Find the probability of rolling an odd number or a number less than 3