sikeymikey89 sikeymikey89
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 1 lb 5 oz can of hairspray cost $9.95 which is the cost per ounce to the nearest cent

Respuesta :

lydiahoward0809
lydiahoward0809 lydiahoward0809
  • 12-02-2021

Look up "Everything You Need To Know About Math In One Big Fat Notebook pdf." It's the best thing I've ever been given, I have it with me in math class all the time and I've aced every test. I have it with me right now and it has everything I've ever been taught about math in it so it might help you.

Answer Link

Otras preguntas

One kilometer is equal to 0.62 miles. Which best describes the relationship? A. Linear and proportional B. Linear and non proportional C. Non linear
Solve proportion 5/7=a/35
Given the function g(x) = -4x + 5, compare and contrast g(2) and g(-4). Choose the statement that is true concerning these two values.
if you wanted to study the science of describing, naming, and classifying organisms, what would you study??
what is the greatest common factor of 90 and 33
Which best describes the underlined words in the sentence? On the next cloudless night, go outdoors and look at the sky. A. compound verb B. simple predicate
sinX/1-cosX+sinX/1+cosX
What is a quadrilateral with four congruent sides
Lindsay paid $4.40 for 1 gallon of ice cream. At this rate, what 1 quart cost? What would 1 pint cost? Please explain.
how is charles changed afger submitting to the man's power?in wirnkle in time