jaecol391ox0nr4 jaecol391ox0nr4
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

A local frozen yogurt shop sell its yogurt and topping for $0.45 per ounce. If Felix bought 8.4 ounces, how much did it cost?

Respuesta :

plopideplep plopideplep
  • 12-02-2021
8.4 ounces costs $3.78
Answer Link
994821453 994821453
  • 12-02-2021

Answer:

It costs $25.65

(Im not sure if this is right but i tried)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please helppppppppppppppppp
You have a 5-liter container with 1.30×10^24 molecules of ammonia gas (NH3) at STP. How many molecules of argon gas (Ar) are in an identical container at the
Which statement best explains how Lowell uses the aquarium and the statue of Colonel Shaw as symbols? a) Neither the aquarium nor the monument are able to stand
PLZ I'M BEING TIMED Which equation could have been used to create this table? A. y = 7x B. y = x + 6 C. y = 6x D. y = x + 5
(10x^2-10x-3)-(-x^2+5x)​
NEED HELP PLEASE ALSO I NEED EXPLANATIONS TO THESE PROBLEMS I WILL MARK BRAINLIEST.
Would an advertising agency use job order or process​ costing? What about a cell phone​ manufacturer? A. Advertising agency long dash job order​ costing; Cell p
Swifty Corporation constructed a building at a cost of $29900000. Weighted-average accumulated expenditures were $11500000, actual interest was $1270000, and av
Meandering streams ________. A. consist of a series of intertwined channels that are overloaded with sediment B. have flowing water either episodically or du
How did immigration to the U.S change between 1854 and 1907?