hrpmaemgh4 hrpmaemgh4
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 ounces of bananas is 35 cents, how much will 45 ounces of bananas cost?

Respuesta :

errgsdfsdfsfsdsd errgsdfsdfsfsdsd
  • 12-02-2021

Answer:

$0.98

Step-by-step explanation:

can you help me with my question if possible? thanks.

Answer Link

Otras preguntas

Describe the nature of the cities under the Song Dynasty. What did city life have to offer?
Allison went to the store to buy some walnuts. The price per pound of the walnuts is $4 per pound and she has a coupon for $3.25 off the final amount. With the
Which of the following is a reasonable conclusion based on the map?Most states in the Northeast and Midwest decreased in total population, losing representative
in the summer people usually feel...​
14. La rosa del Principito es importante y unica por.a su vanidadb'ssus mentirasc. por el tiempo que le decico, le echo agua, y la cuidod. sus espinas15. La fra
Is anyone good at geometry if so can someone help me please ? NO LINKS PLEASE
translate AgNO3+KI -> AgI+KNO3 to a sentence
In which situation would an informal writing style be most appropriate? A. A business extending a job offer to an applicant B. A government official writing a l
In a well developed paragraph using examples from the text answer the following question: How did the Etruscans and the Greeks influence the development of Rome
¿Adónde compras larimar?