justicemjohnson1483 justicemjohnson1483
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Frui o rama sells dried pineapple for per ounce magd spent a total of 2.65 on pineapple how many ounces did she buy

Respuesta :

orinpurple
orinpurple orinpurple
  • 12-02-2021

Answer:we need more info

Step-by-step explanation:how much does it cost per pound?

Answer Link

Otras preguntas

Brooke paints the outsides of the square walls and triangular ceilings of her treehouse. What area does she paint? Enter your answer in the box.
At a baseball game, the ratio of filled seats to empty seats was 8 to 4. The maximum capacity of the stadium is 115,584. How many seats were filled for the game
please help! no spam!!!
y varies directly with x. If y=3 when x=4, find y when x=20.
A thesis statement about (informative, not argument) how communication technology has helped people?
Can someone help me with this please! Asap
What is the importance of precedence in understanding the American legal system? a. It is the basis of civil law. b. It is the kind of law practiced everywhere
Fairview is 15 kilometers due north of the airport, and Lowell is due east of the airport. If the distance between Fairview and Lowell is 17 kilometers, how far
The two tubes found in vascular plants are the ? a.stamen and pistil b. xylem and phloem C. stem and leaves d. pollen and ovule
One of the themes of "The Story of an Hour" is: A. the difficulties in marriage B. the empowerment of freedom C. the challenges of grieving D. the strength