darcangelfava
darcangelfava darcangelfava
  • 13-02-2021
  • Mathematics
contestada

Help????? Please really need it

Help Please really need it class=

Respuesta :

ShomiliPal07
ShomiliPal07 ShomiliPal07
  • 13-02-2021

Answer:

$ 9.5 per person

Step-by-step explanation:

If it is $ 95 for 10 people then to find the unit rate per person is to just divide the total amount by the total number of people.

i.e, 95 / 10 = $ 9.5

Hope this helps you.

Answer Link

Otras preguntas

plants release what as result of photosynthesis
Tina is saving to buy a notebook computer. She has two options. The first option is to put $500 away initially and save $30 every month. The second option is to
the function of a plant's cambium layer is to
what are two ways a population can decrease in size?
Quien me dice la respuesta de esto por favor. 2r-(5-r)=13+2r
jugar "to play" is used for sports and games. true false
A student writes the sum of 7 times a Numbers n plus 5 to describe the expression 7(n+5). Explain te error
absolute value of -48
simplify the expression.-6 - 9
how is the scientific method similar to or different from superstition,guessing,intuition,hope?