TheLePhrog TheLePhrog
  • 13-02-2021
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 makers for $6 what is the cost of 1 marker?
​

Respuesta :

braincindy braincindy
  • 13-02-2021

Answer:

0.30

Step-by-step explanation:

$6 Total

20 markers

6/20=0.30

0.3 per maker.

Cost of 1 marker is $0.30

Answer Link

Otras preguntas

what is the equation of a line with a slope of 1/2 that passes through the point (-2,-4)
Which topic would be most appropriate for a four- to five page research paper
NEED HELP TIMED TEST WILL GIVE BRAINLIEST Lara spends her days cultivating new hybrid plants that she sells to Jon. Jon uses these plants to feed cattle because
Laura is a 48-year-old woman who recently appeared at the clinic complaining of RUQ pain that worsens after eating. From her records, you see that Laura has bee
Proteins and carbohydrates perform various functions in the body. They are needed for the proper development and growth of the body.
Graph the equation below
Which pair of compounds is listed in order of increasing (more exothermic) lattice energy? MgO < CsCl LiF < LiI v LiF < MgO CaO < BaCl2 NaCl < KC
Nigel, Gina, and Kamal each spend between $15 and $20 on dog supplies. Nigel bought 4 items. Gina bought 5 items. Kamal bought 2 items. The prices of the item
Emilio is writing a persuasive letter to his principal on improving school lunches. Which of the following would be the best thesis for Emilio to use?
Write equations for the horizontal and vertical lines passing through the point (-8,6)