Seudónimo Seudónimo
  • 13-02-2021
  • Mathematics
contestada

make sure ur answer s right pls

make sure ur answer s right pls class=

Respuesta :

thebecks
thebecks thebecks
  • 13-02-2021

Answer:

E) $0.35 each

Step-by-step explanation:

(336/40)/24=0.35

Answer Link
LC447
LC447 LC447
  • 13-02-2021

Answer:

E. $0.35

Step-by-step explanation:

First, you have to find the number of oranges: 40 crates • 24 oranges per crate = 960 oranges.

Next, you find the cost of 1 orange:

$336 total cost / 960 oranges = $0.35

Answer Link

Otras preguntas

How to find electronegativity differences
Miguel is making an obstacle course for field day at the end of every sixth of the course there is a tire at the end of every third of the course there's a cone
"There, on a sunny peninsula in southern Europe, surrounded by the clear blue waters of the Mediterranean Sea, ideas and principles were forged that still shape
What is the purpose of this editorial cartoon?to show that today's kids are interested in learning about astronomical eventsto show that technology prevents peo
PLEASE HELP ME IM SOOOOOOOOO CONFUSED! Given: ∠A = ∠D Prove: △ACB ~ △DCE Answer Choice: ∠BCA= ∠ECD AA Given ∠A = ∠D Vertical ∠'s = △ACB ~ △DCE
Out of 18 cookies, 2/3 are chocolate chip. How many of the cookies are chocolate chip?
Find the area of these shapes
Find the slope of (0,3) (4,0)
Which is usually greater for a pair of surfaces, the coefficient of static friction or the coefficient of sliding friction? why
Is the group of words a clause or a phrase? That I like your tie