marianneclarizalas23 marianneclarizalas23
  • 14-02-2021
  • Mathematics
contestada

Dessa, Anne, and Dy bought materials for their project worth

₱276.45. The girls divided the amount equally among themselves.

How much is each share?

​

Respuesta :

amita669 amita669
  • 14-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

=276.45/3

=92.15

each share is for 92.15

Answer Link

Otras preguntas

What is important about the Transcontinental Railroad? How does it help the United States economically?
Evaluate3|2+5|+2|3−2|+ 43; = −1
What is the slope of the line that passes through point (-8,3) and (-8,2)?
A home improvement store advertises 60 square feet of flooring for $287.00, which includes a $80.00 installation fee. Write an equation to represent the cost of
what is the value of this expression 3x1/2 , please i need this asap!
Write a sonnet using the traditional Shakespearean sonnet form. Can be a simple short sonnet, please help and will reward Brainliest!
Which of the following are true statements about any regular polygon? Check all that apply.​
The Dolly Llama Farm keeps an average of 50 of those funny creatures on hand and each consumes a pound of grain a day, 365 days per year. Grain costs $12 for a
Which statement accurately compares the process of industrialization in Great Britain and China? O A. British industrialization was led by private companies, wh
Leslie is buying potatoes at a store. This graph shows the relationship between the number of pounds of potatoes she buys and the total cost. The picture shows