Helpyhelper8821 Helpyhelper8821
  • 15-02-2021
  • Mathematics
contestada

At a restaraunt, crabs are sold at $35 for on kilogram. How much does a crab that weighs 950 g cost?

Respuesta :

ruthcervera442
ruthcervera442 ruthcervera442
  • 15-02-2021

Answer:

eres chica lesbiana sooo preguntq

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference of -9 and -6?
Janelle earned $253.75 for 5 days of work. how do I find her unit rate of pay?​
Do you think the fall of the Western Roman Empire could have been avoided? Explain your answer.
A student lifts a bag from the floor to his or her shoulder 1.2m above the floor, using a force of 50N. How much work does the student do on the bag ?
What is 3 1/3 + 4 4/6=?​
Both these clues appeared as Peanuts Garfield 1.)hymns 2.)jokes 3.)poems 4.)comics
Certain cooking oil has a density of 0.91 grams per milliliter. Which of the following series of calculations correctly determines the mass, in kilograms, of 15
HELPPPP PRECALC WILL GIVE BRAINLIEST
what type of organismms make up the base of every foodchain
The Electoral College makes the decision of electing the