Respuesta :

h1nkle

Answer:

3) Each cookie costs $2.75

Step-by-step explanation:

That statement is true based on the graph.

Each cookie cost $2.75
Because you can divide them all by $2.75 which gives you how many cookies so $2.75 is the correct answer