buhlebeauty1974
buhlebeauty1974 buhlebeauty1974
  • 16-02-2021
  • Mathematics
contestada

five litres of paint costs R575 .Work out the cost of fifteen litres of paint


​

Respuesta :

StxrryEms
StxrryEms StxrryEms
  • 16-02-2021

Answer:

first of all learn how to spell liters

1725

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Select the adjective phrase to complete the sentence.
A salt is added to a solution of water. Which physical property of the water is most likely to change? A.magnetism B.conductivity C.hardness D.flammabil
Malcolm bought 6 bowls for $13.20. What is the unit rate
A farmer plants corn in nutrient rich soil. The corn plants absorb nutrients from the soil in order to grow and perform life processes. After the corn plants ma
Helppp please I’m desperate
A liquid that occupies a volume of 4.7 liters has a mass of 5.1 kilograms what is the density of the liquid in kg/L
Describe the relationship between electric and magnetic fields.
answer please about primary and secondary immune response in terms of speed and number of antibodies produced
Injuries to the _______ occur most often when heavy materials or tools are dropped during material handling. A. toes and feet B. hands and fingers
Solve for u. 26= -12u-9+7u Simplify your answer as much as possible.