358powell 358powell
  • 16-02-2021
  • Mathematics
contestada

ROBERT bought 2 packages of cookies for $6.00. How much would 3 packages of cookies cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-02-2021

Answer:

9.00$

Step-by-step explanation:

6 divided by 2 = 3 so each pakage cost 3$ so it would be 9.00$

Answer Link

Otras preguntas

how do you say, do you want to build a snow man in spanish?
Find dy/dx 2x+3y=sinx
Which of the following mathematical expressions is equivalent to the verbal expression “A number, x, squared is 39 more than the product of 10 and x” ? F. 2x =
how do you put y=5-2x on a table with numbers -1,0,1,2?
How do you find the graph of f(x)= 5x-1/x-3 ?
how do you say, do you want to build a snow man in spanish?
factor using ac-method and factor completely, 25x²-95x-20= ______ thanx for the help.
What is the highest common factor (HCF) of 60 and 45?
How do you say Paris is a beautiful place, the attractions are really beautiful In French
Simplify 21/3 x 41/2