aydansavery
aydansavery aydansavery
  • 16-02-2021
  • Mathematics
contestada

If you can buy 4 containers of pudding for $4.20 how much can you buy for $9.45 math problem

Respuesta :

raderthanu
raderthanu raderthanu
  • 16-02-2021

Answer:

9

Step-by-step explanation:

4.20 / 4 = 1.05

105 x 9 = 9.45

Answer Link

Otras preguntas

what would the pH of a solution be if the [H+]= 3.00x10-5 moles/liter
what is equivalent to ∣a−b∣?
While you’re on exchange in Guatemala, your parents come to visit and offer to take you and your host family out to eat. Given that your mother doesn't eat meat
Which of the following formats of narrative writing allows someone to tell the story of his or her own life? A. Biography B. Eulogy C. Autobio
Your total stopping distance includes ___________ A. the distance traveled in feet before your foot hits the brake. B. the total distance required to bring yo
Find the midpoint of AB given A(-1, 4) and B(7, 6).
Which is the best example of a closed system
Metabolic pathways in which cells harvest energy from food molecule in the absence of oxygen is called _____.
If variable costs per unit are 70% of sales, fixed costs are $290,000 and target net income is $70,000, required sales are $1,200,000. a. True b. False
Why is the microscope an important tool for studying cells and entire organisms? How might the way a biologist uses a microscope be different from the way a doc