maevadubuche maevadubuche
  • 16-02-2021
  • Mathematics
contestada

A 10 lb. bag of cherries costs $35.50.
Find the unit rate

Respuesta :

ehwa23
ehwa23 ehwa23
  • 16-02-2021

Answer:

1 lb. bag of cherries costs $3.55

Answer Link

Otras preguntas

why does scientists explore space.?
PLS HELP ASAP! GIVING BRAINLY
can someone please help factoring i don’t think i did it right
Explain why William Bradford and his fellow Separatists moved from England to Holland, and eventually to the New World.
Give an example of where each of the following occurs on our planet Divergent boundaries in ocean crust. Divergent boundaries on continental crust Convergent bo
find the value of x.​
I need help pls lol....
3 over 2 to the 3rd power
do anyone know the answer?
Help only two minutes plsss