QueenDee3 QueenDee3
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

A box of 12 Popsicles costs $4.44 what is the Popsicles unit rate

Respuesta :

sneumann15 sneumann15
  • 11-11-2016
Unit rate equals $0.37
Answer Link
keebz216 keebz216
  • 11-11-2016
The Popsicle unit rate is $0.37/ Popsicle
Answer Link

Otras preguntas

You bought a magazine for $5 and four erasers. You spent a total of $25. How much did each eraser cost? Include a let statement in your answer.
why do we generally hear a thunder when there is a Bolt of lightningPlease answer me fast
Selena and Drake are evaluating the expression (StartFraction r s Superscript negative 2 Baseline Over r squared s Superscript negative 3 Baseline EndFraction)
A traffic helicopter pilot 300 feet above the road spotted two antique cars. The angles of depression are 7.5° and 9º. How far apart are the cars? Round to the
Background information: In this speech by President Carter on Afghanistan, he mentions the SALT treaties. The Strategic Arms Limitation Talks (SALT) were two ro
Describe the cross-section of the rectangular prism rectangle trapezoid triangle hexagon
How are scientific questions answered? A. Through observing and measuring the physical world B. Through testing a theory about the physical world c. Through for
(BRAINLIEST FOR QUICKEST) What do you expect from a story called ‘Poison’?
Look at the picture below?
How could using WellConnect help you with time management and in personal health and wellness?