Seudónimo Seudónimo
  • 11-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 pounds cost 11.25

Respuesta :

PearlxHistory
PearlxHistory PearlxHistory
  • 11-11-2016
It would approximately be $9.07
Answer Link
troyee2002
troyee2002 troyee2002
  • 11-11-2016
Each pound of cheese would cost about $9.31 .
Answer Link

Otras preguntas

Match the following groups to their descriptions: - Amoebozaons - Stramenopiles - Alveolates - Rhizarians - Excavata A. have a cell wall and both an outer
What does Mesoamerica mean? A. American civilizations B. Middle America C. Native America D. Mexican cultures
how do you find the solution to this inequality? please explain to me step by step how to do thisx - 8 > -3​
841/4 how much is it
feature of electric circuit​
Which of the following trends is/are correct when you move down the halogen group? a Decreasing electronegativity b Decreasing reactivity C Increasing melting a
P = 0.5e - 5 to determine P
A local park is in the shape of a square. A map of the local park is made with the scale 1 inch to 200 feet. If each side of the park on the map is 12 inches lo
17. choose the word or phrase that best completes the sentence. "By the time tennis practice is over, Mother _______________ dinner." A) made B) will made C)
Which of the following statements is true? A. Magnesium (Mg) is brittle. B. Iodine (I) is magnetic. C. Copper (Cu) conducts heat. D. Iron (Fe) has a low den