Miraculoussoul
Miraculoussoul
13-11-2016
Mathematics
contestada
does anyone understand this?
Respuesta :
Hi4801824552
Hi4801824552
13-11-2016
Maybe, I don't know if I fully understand. I think it's $3! Sorry If i'm wrong, Miraculoussoul!
Answer Link
austinbaird
austinbaird
13-11-2016
so there is a straight line, so at 1 slice it costs $10 and at 5 slices it is $20
so y/x is $10/5 = $2 increase for every slice
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
Sally and molly are 12 miles away from each other. Sally runs 5 mph towards Molly, and Molly walks 3 mph towards Sally. How long will it take them to meet each
Gas station charges $2.19 per gallon of gas use functionalization to describe the relationship between the total cost C(g)and number of gallons purchase g
what effect have europes peninsulas had on the development
There are 210 wolves in a state park. The population is increasing at the rate of 20% per year. You want to make a prediction for how long it will take the popu
Find the y-intercept and x-intercept of the line. 4x – 3y=12
what is one way cole could develop the idea that the increasing temperature can cause problems for the arctic
help me with this plzz i dont understand
PLZ HELP, PICTURE INcluded
How can Celera make a profit off of sequencing our DNA?
What would happen if oygen were not available - from the chemistry of cellular respiration