Rubyyvall Rubyyvall
  • 14-11-2016
  • Mathematics
contestada

You bought a magazine for $5 and four erasers. You spent a total of $25. How much did each eraser cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-11-2016
well all you would have to do is subtract 25 to 5 which is 5 so $20 is how much
Answer Link

Otras preguntas

Cephalosporin and penicillin are made by?​
Can anyone please help!!!!
Solve for x. A. 11 B. 17 C. 15 D. 19
The role of social media in arbia
what would John Locke disagree on with Thomas Hobbes
Explain how you would graph the line y = 2/3x + 3 using its slope and y-intercept.​
Evaluate why the division in Islam first occurred, and how it continues to impact Muslims.
definition of ribonucleic acid​
... has led many to wonder if being a vegan is both healthy and sustainable for the long term. "Vegans get 100% of their daily protein needs from such foods as
IS a person most likely to take if he or she has a high level of self discipline