Seudónimo Seudónimo
  • 15-11-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is 27.75 what is the unit price

Respuesta :

gabbyz66
gabbyz66 gabbyz66
  • 15-11-2016
Okay, the answer should be $9.25 per scarf. I got this answer by dividing the 27.75 by the 3. Hopefully it works! I just done with this lesson in school, so how to do the math for unit price is still fresh in my head.
Answer Link

Otras preguntas

write a critical essay on Tolstoy’s The Death of Ivan Ilyich (approximately 900 words).
Define “dictator” and provide a current example of a dictator in Eastern Asia.
Please help me! Write the first paragraph of a short story. Establish the setting of your story using imagery. The reader should be able to clearly visualize th
Which organisms actively hunts other organisms?
Los estudiantes _____ por todas partes en Puerto Rico.
Lyle has had his eye on a leather jacket at a clothing store for a long time, but at a price of $450, it had always been a little bit more than his budget could
Which innovation had the GREATEST impact on westward migration immediately after the American Civil War? A) telephone B) electricity C) steam-powered boats D
What three types of evidence allows us to determine whether organisms shared a common ancestor?
Write equation about total terms
Can someone please help me with this question. I need this ASAP