Maximus2001
Maximus2001 Maximus2001
  • 15-11-2016
  • Mathematics
contestada

If samantha buys one box of granola for $2.25, and sell it for $4.75, what is her markup?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-11-2016
$4.75 - $2.25 equals $2.50 her markup is $2.50 per box
Answer Link

Otras preguntas

Investigations provide large amounts of information about a wide range of variables.
Cold,dry ________________ air masses blow into the united states from central canada
What does a transition do? provides a smooth link from one idea to the next helps people understand time helps give people directions provides your paper with a
At the pet fair, Darlene's dog weighed 5 times as much as leah's dog Together the dogs weighed 84 pounds. How much did each dog weigh?
Decrease 48 by 25% what is the decrease or increase of the question
Explica folosirea cratimei in structura: Pare-mi-se
Which of the following is a characteristic of only a tragedy? a. usually has a happy ending b. usually has an unhappy ending c. has conflict d. has falling acti
The electron transport of respiration occurs in cell structures called _____. Golgi bodies mitochondria nuclei
Bananas cost $0.49 per pound and grapes cost $1.15 per pound. Leanne bought 3.5 pounds of bananas and 2.4 pounds of grapes. How much did she pay for the bananas
Mr brown shares with the class that 70%of the students got a A on the English vocabulary quiz if mr brown has 100 students create a model