dbeautique dbeautique
  • 15-11-2016
  • Mathematics
contestada

abbie and John went to buy fruit. John bought 3/4 of a pound of grapes. abbie bought 4 1/4 pounds of oranges. how many did they buy total

Respuesta :

hamiltonfan
hamiltonfan hamiltonfan
  • 15-11-2016
5 pounds of fruit total.

Answer Link

Otras preguntas

An 877 kg drag race car accelerates from rest to 116 km/h in 0.951 s. What change in momentum does the force produce? Answer in units of kg. m/s.​
is it is good to make six pack?​
The picture attached will help you solve this equation... You go to an Italian restaurant with $31.90 to spend in a town with a 10% sales tax. Choose two meals
A Boeing 747 travels 938 miles from Houston, Texas to Chicago, Illinois with the wind in two hours. The return trip, flying against the wind, takes three hours.
Help easy math problems!!!
What is the surface area of the cylinder with height 4m and radius 2m? Round your answer to the nearest thousandth.
Which is the solution to the equation below? 8x=56​
Explain the reason for giving military force authority to a civilian
An example of consumer spending when calculating the GDP using the expenditures approach is__. a. purchase of software b. purchase of weapons for the military c
Solve the following problem: Find x,y