AliCraftTheGamer
AliCraftTheGamer AliCraftTheGamer
  • 15-11-2016
  • Mathematics
contestada

Snacks For Less sells one pound of peanuts for $3.57. Economy Nuts sells one pound for $3.52. At which store do peanuts cost less?

Respuesta :

hamiltonfan
hamiltonfan hamiltonfan
  • 15-11-2016
Economy nuts has the lowest price
Answer Link
andres2003
andres2003 andres2003
  • 15-11-2016
Snacks For Less: $3.57
Economy Nuts: $3.52

Economy Nuts is cheaper by 5¢.
Answer Link

Otras preguntas

a circle has a circumference of 20 meters. what is the area of circle
Based on the Greek root wharf what does a amorphous mean as it is used in the sentence
The number of calories, y , in a serving of oatmeal is proportional to the size of the serving in grams, x . Suppose there are 180 calories in a 60 gram serving
Date The Gold and Salt Trade Answer the following questions about "The Gold and Salt Trade." Which of the following statements is a central idea of the text, ra
4. Estudiar a las diez de la noche es estudiar (tarde / temprano). 5. El maestro tiene que (aprender / enseñar) el español. 6. La estudiante tiene que (llegar/
CAN SOME1 PLEASE HELP ME​
si abc*999=.....137 calcule a + b + c
hwo toojljkk,.kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
How does the current in a light bulb connected to a 300 V source compare to the current when this light bulb is connected to a 100 V source? 1. The 100 V curren
how did mining during the gold rush affect the environment?