896308 896308
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

if 8 apples cost 6$ how much does 1 apple cost

Respuesta :

27hlj00
27hlj00 27hlj00
  • 12-03-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

6 divided by 8

Answer Link
hdhshshshshps hdhshshshshps
  • 12-03-2021
$0.75 cuz i’m good at math
Answer Link

Otras preguntas

failed to defend property rights of Indigenous people
What is the output for the following code? >>> answer = “hello Dad” >>> answer.lower()
Question: What type of question can the scientific method attempt to answer ?
Select the correct answer. Jessica is training for a marathon. How much water should she drink 30 minutes before her exercise routine? OA 8 ounces OB. 12 ounces
This season, the probability that the Yankees will win a game is 0.49 and the probability that the Yankees will score 5 or more runs in a game is 0.56. The pro
A candy company puts 3 gumdrops in each bag. How many gumdrops will the company need to fill 5,000 bags?
Camels have adaptations that allow them to survive in the hot desert. Match the benefits to the adaptations. maintains homeostasis protects from predators provi
PROBLEM - 3 problem solving with fractions and percentages- can someone solve this please PART -1 Tegan wants a new bag. its normal price is $36. it has now b
A business executive bought 40 stamps for $12.40. The purchase included 33-cents stamps and 23-cents stamps. How many of each type of stamps were bought? Show w
Which phrase best describes the syntax of "Rhobert”?