giannagibson
giannagibson giannagibson
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada

If 5 boxes of macaroni and cheese cost $19.95, how much will you need to pay for 8 boxes?

Respuesta :

astrobrooklyn
astrobrooklyn astrobrooklyn
  • 12-03-2021

Answer:

31.92

Step-by-step explanation:

Answer Link
buttg1526
buttg1526 buttg1526
  • 12-03-2021

Answer:

$31.92

Step-by-step explanation:

19.95 ÷ 5 = 3.99

3.99×8 = 31.92

Answer Link

Otras preguntas

A circle has a radius of 6 ft. What is the area of the sector formed by a central angle measuring 5π3 radians? use 3. 14 for pi. Enter your answer as a decimal
Evaluate the expression when a=4, b=15, and c= 16. 20 ÷ a 16 5 7 6
Which instrument is widely used in country music and almost never used in folk music or bluegrass music?.
I NEED HELP ASAP PLEASE
Diana has been offered a terrific job in another state, but she is ambivalent about uprooting her family. Which type of reasoning does not involve postformal th
ASAP 100 POINTS AND BRAINLIEST( please im begging u)
Not having much time left before the graduation began, Which of the following best completes the sentence above? OA he pedaled as fast as he could to the gymnas
can guys help me to answer it​​​​
Subtract. (− 3 f + 9) − (9 − 3 f)
Shanice has a younger sister, Leandra, who just got a computer for her birthday. Leandra wants to know how she can use the internet to interact with her friends