val1621 val1621
  • 12-03-2021
  • Mathematics
contestada


You pay $2.56 for 4 pounds of bananas. How much does one pound of bananas cost??

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-03-2021
2.56 divided by 4 so $0.64 a pound!!
Answer Link
nataliea246
nataliea246 nataliea246
  • 28-09-2021

Answer:

2.56 divided by 4 so $0.64 a pound

Step-by-step explanation:

2.56 divided by 4 = 0.64

Answer Link

Otras preguntas

speech topics for grade 8: interesting
there are 5 cups of juice on the table. 8 children want to share the juice equal. how much of a cup of juice will each child get?
1. 10% of what number is 80? 2. 33.333% of what number is 21?
Washington's main objective as President of the United States was to: A. maintain his power and get reelected B. keep peace between the northern and southern st
How do matter and energy interact to take light and turn it into glucose?
Express these fractions and mixed numbers as a percent. 1/3. 2 1/5. 7 3/4. 9 7/8
.6 is 10 times as much as?
filtering occurs when _____.
In simple steos how do you find the Greates common factor
How many racial groups existed in Latin american during the 18th century