joannleeolsen4213 joannleeolsen4213
  • 14-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Johnson bought two dozen cookies at $13.20 for her students. What is the cost for each cookie that is given to her students? *

Respuesta :

colesparks51
colesparks51 colesparks51
  • 14-03-2021
13.20 divided by 24.

That’s $.55 a cookie.
Answer Link

Otras preguntas

Bonds are a popular source of financing because a.financial analysts tend to downgrade a company that has raised large amounts of cash by frequent issues of sto
The atrioventricular (AV) valves of the human heart have "heart strings" attached to the ventricular side of the valve flaps. These strings, properly called cho
what is the reciporal of 8​
Which of the following are criticisms of NCLB?
A herd of dinosaurs made paintings in the sand with their claws. Each baby dinosaur made 15 paintings and each adult dinosaur made 7 paintings. The entire herd
White (colorless) diamonds are composed of pure carbon in a solid lattice. Some diamonds found in nature are observed to have a color, which comes from a trace
What evidence from the murder upsets Macbeth the most? A)The look of Duncan's body bloody and dead B)The blood covering his hands. C)The sounds he keeps hea
discuss how the use of pedometers benefited people at high risk for type 2 diabetes
Create Python program code that will use a for loop to ask the user to enter four integers. It will count how many of the integers are divisible by 2. The progr
Which of the following forms of cellular transportation helps animal cells maintain Na+/K+ level homeostasis? A)Diffusion B)cell membrane pump C) endocytosis