061308612919
061308612919 061308612919
  • 14-03-2021
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$5.99 for 18 lb

Respuesta :

wonderwoman1392 wonderwoman1392
  • 14-03-2021
.33 cents a pound
5.99/18=.33277778
Round to .33
Answer Link

Otras preguntas

Somebody please help me find the last equation to graph this using the equation format in the box next to the graph!!!
Work in Process consists of ______. Multiple select question. applied manufacturing overhead applied direct materials cost actual direct labor cost actual direc
In which sentence is the complete predicate underlined?
Brainliest how many people are living in this world
Evaluate the expression 10y when y=2.5 .
pls help me...click the pic​
I’m confused!!!!!!!!
Q.3 A company has an investment opportunity costing · 40,000 with the following expected net cash flow after taxes and before depreciation. Year. Net cash flow
is the differenu of 6 and 2?
2 facts about the characteristics of S.O.H.O