Seudónimo Seudónimo
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

ill mark brainlist plss help

ill mark brainlist plss help class=

Respuesta :

lafleurbella2050 lafleurbella2050
  • 15-03-2021

number 1

Step-by-step explanation:

it will be number one

because if you simplify

12/36 =1/3

if you simplify 6/18=1/3

Answer Link

Otras preguntas

Robin purchased 3 1⁄2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce
A salesperson receives a 3% commission on sales. The salesperson receives $180 in commission. What is the amount of sales?
Which describes how you can include elaboration in a personal narrative? A. Do a lot of research. B. Maintain a friendly tone. C. Use precise, sensory language
Rewrite in simplest radical form (-1)/x^((-3)/6) . Show each step of your process.
Please help me Asap! I`ll make you the branliest! :) <3    1.Erika was not among those who disliked Mr. Kelp. As point guard, she was the best passer on the
A piece of tile is 4 1/2 inches long and 3 1/4 inches wide. What is the area of the tile? A. 7 3/4 square inches B. 12 square inches C. 12 1/8 square inc
Explain the effect of administering a tetanus shot.
Solving trigonometry equations sec^2=2cos+tan^2
A key part of the mayflower was that the colonists
Jan has recipe for bread.she uses2/3 cups of flour and 1/3cup of chopped onion.which ingredient does she use more of flour or onion?