mr7936504 mr7936504
  • 15-03-2021
  • Mathematics
contestada

Elena is ordering dried chili peppers and corn husks for her cooking class . chili peppers cost $16.95 per pound and corn husks cost $ 6.49 per pound

Respuesta :

zerochilltastic
zerochilltastic zerochilltastic
  • 15-03-2021

u divid add and round the numbers

Answer Link

Otras preguntas

What did general george washington do with his copy of the declaration on 9 july?
what is the answer to the circle and other shape
A rectangle's width is twice as long as its length. if the perimeter is 36 in., find its length
Can someone solve number 1? Show work please!
What two main approaches did women's organizations take to win suffrage?
What are the domain and range of the quadratic parent function? A. The domain is all real numbers, and the range is nonnegative real numbers (y ≥ 0). B. The
It costs $100 to rent the bowling alley, plus $4 per person. The cost for any number (n) of people can be found using the expression 100 + 4n. The cost for 20 p
Write an expression with the five terms containing the coefficients 12 15 18 and 21
Arrange these events from Japanese history in the order in which they occurred Yayoi culture flourished, and wet rice agriculture became common. Prince Shōtoku
PLEASE EXPLAIN HOW TO SOLVE